Patēriņa produkcija

Putras programma

Starptautiskā putras diena 2017

Reģistrācija jaunajai “Vislatvijas Putras programma 2017” sākas 25. septembrī plkst.13.00.  Šī gada tēma - "Auzās ir spēks".

Šoruden turpināsim Putras programmu skolās 1. – 4. klasēm un 5. – 8. klasēm. Būs lekcijas par auzu lomu uzturā. Būs konkursi. Šogad galvenais notikums - visi kopā veidosim reklāmu Superputrai - auzām. Vienvārdu sakot - #AUZINGS TURPINĀS!

Lūdzu, noskatieties prezentāciju par Putras programmu!

Un vēl...

Putras nedēļā durvis vērs Putras vēstniecības Rīgā! Laipni gaidīti ikviens. Šajās Putras vēstniecībās bērni ar labāko restorānu šefpavāriem gatavos gardus auzu ēdienus!

·       Otrdien, 10. oktobrī restorānā “Terra” (Blaumaņa ielā 9) no plkst. 12:00-14:00 ar Salaspils 1. vidusskolas audzēkņiem un restorānā “Avalon” (13. Janvāra ielā 19) no plkst. 15:30-17:30 kopā ar Ķekavas vidusskolu.

·       Ceturtdien, 12. oktobrī restorānā “Fazenda” (Nometņu ielā 7) no plkst. 15:30-17:30kopā ar Rīgas 41. vidusskoluun restorānā “Ferma” (Valkas ielā 7) no plkst. 12:00-14:00ar Rīgas 13. vidusskolas skolēniem.

·       Piektdien, 13.oktobrīrestorānā “Rocket Bean Roastery” (Miera ielā 29) no plkst. 15:00-17:00ar Rīgas Hanzas vidusskolas bērniem.

 

1. Reģistrācija (izglītības iestādēm)

Lūdzu, reģistrējiet skolu katrā no vecuma grupā - 1.- 4.klasei (tostarp, pirmsskolas iestādes) un 5. - 8.klasei. Pirmās 100 skolas katrā vecuma grupā saņems veicināšanas balvas!

Reģistrācija 1.-4. klase

Reģistrācija 5.-8. klase

Neskaidrību gadījumā, lūdzu, rakstiet putra@putrasprogramma.lv vai zvaniet programmas koordinatoram Viesturam 29384464.

Pūce

2. Materiāli

Putras programma skolās ilgs no 2. oktobra līdz oktobra beigām  (10.oktobris - Putras diena, oktobris - Putras mēnesis). Ikviena skola un klase varēs plānot Putras dienu pēc saviem ieskatiem sev ērtākajā laikā. 

 Lūdzu, iepazīstaties ar Putras plakātu (drukāšanai atbilst A2 formātam).

•    Putras lekcija 1. - 4. klasei - PPT vai PDF

•    Putras lekcija 5. - 8. klasei - PPT vai PDF

•   Diploms par piedalīšanos Putras programmā

10.oktobris ir Starptautiskā Putras diena! Seko līdzi Vislatvijas putras programmas aktivitātēm skolās! Projekts tiek īstenots sadarbībā ar „Rīgas Dzirnavnieks”, Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Seko līdzi aktivitātēm sociālajos medijos.  

Profesors Grauds

Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusei no uztura ir jāveido graudaugu produktiem.  Lai veicinātu skolēnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, jau piekto gadu tiek rīkots projekts Putras programma skolās. Tās ietvaros soli pa solim 1. - 4. klašu skolēniem (un bērnudārzu audzēkņiem) un 5. - 8. klašu skolēniem ir iespēja uzzināt, kāpēc ir svarīgi ēst putras un kāpēc putras ēd sportisti, mūziķi, aktieri un citi. Putras programma Latvijas skolās notiek Starptautiskās Putras dienas un Putras mēneša ietvaros.

PIEDALIES #AUZINGS!