Patēriņa produkcija

Putras programma

Starptautiskā putras diena 2015

Reģistrācija jaunajai “Vislatvijas Putras programma 2015” sākas 28.septembrī plkst.10.00. Šoruden plānojam turpināt Putras programmu skolās 1. – 4. klasēm un 5. – 8. klasēm. Būs jaunas lekcijas par graudaugu lomu uzturā. Būs konkurss. Būs receptes no šefpavāriem. Šoreiz papildu tēma būs par putras sakāmvārdiem mūsdienās un kā tos izmantot, lai bagātinātu mūsu ikdienas sarunvalodu. Vienvārdu sakot - #PUTRINGS TURPINĀSIES!

1. Reģistrācija

Lūdzu, reģistrējiet skolu katrā no vecuma grupā - 1.-4.klasei (tostarp, pirmsskolas iestādes) un 5.-8.klasei. Pirmās 100 skolas katrā vecuma grupā saņems veicināšanas balvas! Reģistrējieties, jo neatkarīgi no tā, vai esat iekļuvis starp pirmajām 100 skolām, visi pirmklasnieki kā allaž saņems dāvanu – putriņu. 

Neskaidrību gadījumā, lūdzu, rakstiet putra@putrasprogramma.lv vai zvaniet programmas koordinatoram Ansim 29279352.

Pūce

2. Materiāli

Putras programma skolās sāksies 9. oktobrī un ilgs līdz 8. novembrim (oktobris - Putras mēnesis, 10.oktobris - Putras diena). Ikviena skola un klase varēs plānot Putras dienu pēc saviem ieskatiem sev ērtākajā laikā šajā laika posmā. 

Visus programmas materiālus var lejupielādēt šeit. Ja neizdodas, lūdzu, sazinieties ar Ansi. 

  • Lūdzu, iepazīstaties ar Putras plakātu (drukāšanai atbilst A3 formātam).
  • Lūdzu, iepazīstieties ar Putras bukletu (drukāšanai atbilst A6 formātam).
  • Putras lekcija 1. - 4. klasei.
  • Putras lekcija 5. - 8. klasei.
  • Lekcijas otrā daļa  (#PUTRINGS) abām vecuma grupām (1.-4. klasei, 5. - 8. klasei).
  • Vēl šī sadaļa tiks papildināta ar diplomiem. 

10.oktobris ir Starptautiskā Putras diena! Seko līdzi Vislatvijas putras programmas aktivitātēm skolās un Putras nedēļai Latvijas labākajos restorānos! Projekts tiek īstenots sadarbībā ar „Rīgas Dzirnavnieks”, Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Seko līdzi aktivitātēm sociālajos medijos.  

Profesors Grauds

Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusei no uztura ir jāveido graudaugu produktiem.  Lai veicinātu skolēnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, tiek rīkots projekts Putras programma skolās. Tās ietvaros soli pa solim 1.-4.klašu skolēniem (un bērnudārzu audzēkņiem) un 5.-8.klašu skolēniem ir iespēja uzzināt, kāpēc ir svarīgi ēst putras un kāpēc putras ēd sportisti, mūziķi, aktieri un citi. Putras programma Latvijas skolās notiek Starptautiskās Putras dienas un Putras mēneša ietvaros.

"PUTRAS PROGRAMMA 2015" NO 9.OKTOBRA LĪDZ 8. NOVEMBRIM.

PIEDALIES #PUTRINGS!