Par mums

Vēsture

“Rīgas Dzirnavnieka” pirmsākumi meklējami 1946.gadā, kad tika uzceltas pārtikas noliktavas un uzņēmums “Sarkanais Oktobris” uzsāka savu biznesa darbību, sākotnēji kā noliktavu komplekss.

1964.gadā tika uzceltas pirmās kviešu dzirnavas un uzņēmums sāka malt graudus. “Sarkanais Oktobris” kļuva plaši pazīstams kā pārtikas miltu ražotājs.

Padomju Savienības laikā “Sarkanais Oktobris” bija monopolists miltu ražošanas nozarē. 50 darba gados uzkrātā pieredze un lielās ražošanas jaudas ļāva veiksmīgi pielāgoties jaunajiem ekonomiskajiem apstākļiem pēc valsts neatkarības atgūšanas.

1994.gadā “Sarkanais Oktobris” kļūst par akciju sabiedrību "Rīgas Dzirnavnieks".

1995.gadā publiskā privatizācijā, graudu ražotāju kooperatīvu apvienība “Novadiņi” iegādājās 65% "Rīgas Dzirnavnieka" akciju.

1997.gada "Rīgas Dzirnavnieks" kļūst par  Skandināvijas vadošās miltu ražošanas sabiedrības AB "Lantmännen Cerealia" meitas uzņēmums Latvijā.

2013. gada 20. martā "Lantmännen” pārdod ”Rīgas Dzirnavnieks” akcijas ”Malsena”, kas ir viens no lielākajiem un modernākajiem graudu pārstrādes koncerniem Lietuvā.